Samsung představí na CES nové čipy

0

Samsung zveřejnil na Twitter účtu SamsungExynos obrázek s nápisem Flying even higher in 2014 (Volně přeloženo: Letět ještě výš v roce 2014). Obrázek je zároveň potvrzením prezentace společnosti na veletrhu CES dne 7. ledna v Las Vegas.

sam

Co konkrétně vzkaz od Samsungu znamená nevíme. Dlouho po internetu kolují zvěsti o tom, že by měl Samsung představit osmijádrový proces Exynos vystavěný na 64-bitové architektuře. Informaci o vývoji potvrdila i sama společnost, kdy přesně bude představen konkrétní produkt však neuvedla. Představení se však jeví poněkud předčasné, neboť analytici předpokládali vydání reálných produktů až v druhé polovině roku 2014.

Abychom byli přesní, jistým způsobem už Samsung osmijádrový procesor uvedl. Problém je v tom, že se jedná o dva čtyřjádrové procesory, které tvoří bloky a přepínají mezi sebou podle potřeby výkonu zařízení. Exynos 6 Octa, jak by se mohl příští čip jmenovat, už byl na mnohých stránkách rozebírán. Nejreálněji zatím vypadají informace, které se objevily na Sammobile, kde bylo uvedeno, že by se mělo jednat o zmíněný 64-bitový osmijádrový procesor mající základ v čipu ARM s technologií big.LITTLE.

Předpokládám, že se bližší informace ohledně účasti na CES 2014 dozvíme v následujících dnech. Samsung by mohl na veletrhu představit hardware, který by pak byl následně použit v konkrétních zařízení, které představí na Mobile World Congress 2014 v Braceloně v únoru příštího roku nebo na samostatné akci Samsung Unpacked 2014. Je tedy stále reálná šance, že bude mít spekulovaný Samsung Galaxy S5 osmijádrový procesor.

Zdroj: Androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here