Samsung pracuje na odstranění bezpečnostní chyby z lockscreen

0

samsung-galaxy-note-2-features-0 (1)

Před několika dny si uživatelé Samsungů všimli bizarní bezpečnostní chyby na jejich přístrojích. Telefony Samsung disponují tzv. prostředím TouchWiz a právě toto vylepšení je kamenem úrazu na některých přístrojích. Jakmile je telefon zamčený, může se neoprávněný uživatel dostat přes bezpečnostní zámek do telefonu a to použitím tísňového volání. Chyba byla zpozorována na zařízení Galaxy Note 2, ale není vyloučeno, že se objeví i na dalších přístrojích.

Když zadáme špatné tísňové číslo, tak se objeví chybová hláška a telefon by se měl vrátit na původní uzamčenou obrazovku. Při tomto procesu však na méně než sekundu problikne obyčejná plocha telefonu a jestliže je “narušitel” telefonu dostatečně rychlý, může v ten okamžik spustit jakoukoliv aplikaci.

Takto se po několika pokusech nechtěný člověk může dostat kamkoliv do telefonu. Samsung se již k této chybě vyjádřil a usilovně pracuje na jejím brzkém odstranění. V praktickém životě takovýto nedostatek může způsobit majiteli telefonu nemalé problémy.

Na tuto chybu upozornil blogger Terence Eden a zároveň natočil video, kde je vše názorně prezentováno.

Zdroj: Androidcentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here