Samsung potvrdil příchod 64-bitových procesorů na příští rok

0

Po nedávném představení prvního telefonu s 64-bitových procesorem vyvolalo řadu diskuzí. Nešlo o to, že byl představen u Apple v novém iPhonu 5S, ale o to jestli jsou 64b procesory vůbec nějak využitelné v dnešní době. Většina lidí je toho názoru, že 64-bitové procesory jsou dobrá věc, ale za předpokladu, že telefon bude disponovat velkou operační pamětí a to se zatím nestalo, ale příští rok se to změní.

samsung-exynos-5420

Samsung totiž oficiálně potvrdil, že chystá výrobu 64-bitových procesorů již na začátek druhé poloviny příštího roku. Informaci přinesl JK Shin, co by CEO Samsungu, který potvrdil příchod telefonů s těmito procesory na rok 2014. Prozradil také, že smartphony budou disponovat větší pamětí RAM, která bude dosahovat 4GB.

Zatím ale není jasné, který telefon od Samsungu dostane 64-bitových procesor jako první. Dříve se spekulovalo o Galaxy Note 3, ale nestalo se tak. Nyní se silně hovoří o Galaxy S5, ale zde trochu nesedí načasování, kdy telefon by měl být představen někdy kolem ledna a února. Další v celku velkou trhlinou v plánu Samsungu j to, že Google stále nepřidal do svého Androidu podporu 64-bitových procesorů a to ani ve své nejnovější verzi 4.4 KitKat.

Osobně si myslím, že Samsung Galaxy S5 bude představen dříve právě kvůli příchodu 64-bitových procesorů. S5 by sice tento procesor nedostala, ale Samsung by tím vytvořil větší mezeru mezi představením další vlajkové lodi tak, aby mohl svůj další nadupaný telefon ukázat již v druhé polovině roku 2014 v době, kdy už bude venku další Android i plánované procesory a vhodná doba na 4GB RAM. Jakého názoru jste vy?

Zdroj: androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here