Samsung porazil Apple v počtu prodaných smartphonů

2

Samsung vs apple

Samsung oslavuje vítezství na poli prodejnosti ve 3. kvartále, kdy se mu podařilo pokořit prodejní statistiky Applu. Samsungu se podařilo v posledních 3 měsících prodat 28 milionů smartphonů, čímž dokázal sesadit z trůnu doposud neohrožený Apple. Samsung prodává primárně chytré telefony s Androidem, kterému vděčí za svou úspěšnost.  Ze zprávy Samsungu se můžeme také dozvědět, že trh s tablety a smartphony vygeneroval o úctyhodných 13 miliard dolarů více (40% nárůst), než v loňském roce. Jediné co může dělat managementu vrásky na čele je 13% pokles hrubého zisku z prodeje. Na druhou stranu Samsung investoval nemalé prostředky do vývoje nových přístrojů Galaxy Nexus a Galaxy Note, které mu nyní přinesou nemalé zisky.

Graf ceny produktu Samsung i9250 Galaxy Nexus poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: androidcommunity.com

2 KOMENTÁŘE

  1. A není v celku jedno kdo prodává víc? Hlavní je, že obě firmy prodávají supr telefony a zákazníci jsou spokojení. Jinak mě celkem překvapuje, že k této „události“ došlo až nyní. Vždyť Apple prodával v daném období v podstatě jen dva produkty (iphone 3GS a 4), kdežto Samsung prodával kopu chytrých telefonů.

  2. Jojo, take bych to pripisoval faktu ze Apple prodava vzdy jen svou vlajkovou loď a doprodava predchozi generaci, zatimco u samsungu se najdou i Low end smartphony.Zajimalo by me spis jaky mel zisk z tohoto segmentu apple a jaky samsung….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here