Samsung očekává propad příjmů

0

U jihokorejského giganta, Samsungu není příliš zvykem, že by očekával nižší příjmy. Přitom to není dávno, co se hovořilo spíše o opaku, že tento výrobce očekává rekordní příjmy a s tím i zisk. Časy se však mění a dřívější obavy investorů se naplnily. Může za to především znatelně pomalejší prodej Galaxy S4, ale také posílení jihokorejské měny, což má negativní dopad na export.

Zatímco za první čtvrtletí letošního roku dosáhl Samsung ve svých příjmech na 53,7 trilionů wonů, za čtvrtletí druhé očekává „jen“ 52 trilionů. Zisk by se tak výrobci snížil o 1,29 trilionů wonů. Samozřejmě se nejedná o obrovský propad, ale může to být signál do budoucna. Možná by měl Samsung zvážit svou strategii.

Dalším problémem, který za negativními odhady stojí, je situace na čínském trhu. Právě tam totiž ještě do nedávna Samsung prodával velké množství telefonů převážně nižší a střední třídy. Ovšem s nástupem domácích společností, jako je třeba Huawei, ale hlavně Xiaomi se situace mění. Domácí výrobci se pro Samsung stali plnohodnotnou konkurencí a tak odbyt zařízení v této zemi viditelně zpomaluje. A právě to vede k vyšším výdajům za marketing.

Jak můžeme vidět, možná se karty v mobilním byznysu promíchají a Samsung přijde o své postavení, tedy alespoň na určitých trzích. Ostatně právě Xiaomi už dokázalo v minulých měsících předběhnout Samsung v počtu prodaných zařízení. Samozřejmě v Číně. Ale i v Evropě má jihokorejský gigant velkou konkurenci, převážně u prémiových modelů. A není to nikdo jiný, než Apple.

zdroj: theverge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here