Samsung nezvládá uspokojit poptávku čipů

0

kremikdeska

Není sebemenší pochyb o tom, že Samsung je gigantem v elektrotechnickém průmyslu. Vyrábí kde co, od mobilů, přes televize a notebooky až k fotoaparátům. To je však spojeno s obrovskou spotřebou čipů. Ty vyrábí buď sám Samsung, nebo je nakupuje. Tak či onak ale nestíhá pokrýt poptávku, kterou si trh žádá.

Známý výrobce procesorů Qualcomm, spolupracuje se Samsungem už delší dobu. Každý měsíc Samsung dodá okolo pěti tisíc křemíkových desek, ze kterých se potom vyrábí různé čipy. Qualcomm však požadoval dvakrát takové množství, aby byl schopen uspokojit poptávku. Obě společnosti nyní budou uzavírat spolupráci na další rok. Qulacomm požaduje 20 až 30 tisíc křemíkových desek, avšak Samsung nemá dostatečné kapacity, aby mohl takové množství dodat.

Samsung nyní dodává operační paměti asi do 70 % všech mobilních zařízení. Avšak ani s tak obrovským podílem není jihokorejský výrobce spokojen. Proto hodlá ještě začít nakupovat čipy od výrobce Hynix. Nicméně se opakuje scénář Qualcommu a Samsungu. Samsung požaduje více, než Hynix dokáže vyrobit.

Vypadá to, že elektrotechnický průmysl rostl rychleji, než výrobci čekali. Uvidíme, kdo první investuje a rozšíří výrobu. Možná  by to mohl být Samsung, pokud má opravdu tak vysoké ambice a chce mít ještě větší podíl na dodávce operačních pamětí. Ale stejně tak by to mohl být kdokoli jiný.

zdroj: androidbeatkoreaherald via: smartmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here