Samsung Gear VR se zřejmě objeví na letošním IFA veletrhu

0

První zprávy o projektu virtuální reality pod vedením Samsungu se začaly objevovat již před několika měsíci. Posledních pár zpráv dokonce hovoří o tom, že bychom se zařízení mohli dočkat už v záři, při příležitosti veletrhu IFA v Berlíně. Po Oculus Rift a Google’s Cardboard se jedná o další zařízení, které pracuje s virtuální realitou. A určitě nebude posledním.

gear

Avšak Gear VR nevyvíjí jen samotný Samsung, spolupracuje mimo jiné také s vývojáři Oculusu Rift, kteří už svůj produkt dokonce prodávají. Byť stále jako „vývojářský prototyp,“ kterých se však prodalo už přes sto tisíc kusů. Gear VR bude spolupracovat s chytrými telefony a bude z velké většiny využívat jeho hardware, samotné brýle tedy budou pouhým doplňkem, který vám virtuální realitu vyobrazí, ale nevytvoří. K propojení s telefonem se využije rozhraní USB 3.0.

Mimochodem spolu s Gear VR bychom se měli dočkat také očekávané čtvrté generace telefonu Galaxy Note. Těšit se tak můžeme třeba na špičkový 2K displej nebo operační paměť o velikosti úctyhodných 3 GB.

Uvidíme, kam až to Samsung s novým projektem dotáhne. Jasno by mohlo být za několik měsíců. Samsung má nevýhodu, že se zařízením pro virtuální reality přichází o něco později, avšak na druhou stranu má dost prostředků, jak se konkurenci vyrovnat.

Více můžeme jen spekulovat. Nezbývá tedy, než si počkat na oficiální představení.

zdroj: androidpolicesammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here