Samsung Gear Glass: Budou vypadat takhle?

0

Samsung by měl již podle dřívějšího vyjádření vrcholně postavených osob rozšiřovat svoje portfolio a zaměřit se tak na ještě větší část trhu. Vedle nositelných zařízení v podobě chytrých hodinek a chytrých náramků by údajně měl přijít s chytrými brýlemi. Jestli se jich dočkáme a zda jim budeme moci říkat Galaxy Gear Glass či pouze Gear Glass nevíme, analytici však o jejich možné představení v letošním roce hovoří delší dobu.

samsung-earphone-patent-gear-glass-01

Hlavní důvod, proč se spekulace jeví jako reálná, je fakt, že korejský úřad pro duševní vlastnictví nedávno publikoval žádost Samsungu o patent, který kombinuje handsfree a chytré brýle. Název, který je v žádosti uveden je „Earphone“. Vzhled zařízení je odlišný od původního patentu podaného v loňském roce, který se chytrými brýlemi zabýval (pozn: obrázek níže). Samsung se tedy rozhodl přepracovat původní verzi nebo si připravuje druhé zařízení. Nabídnout dvě odlišná zařízení by nebylo s ohledem na strategii Samsungu zvláštní. Téměř nenalezneme oblast, kam by se Samsung nesnažil dostat, čímž se nijak netají. To je také jeden z důvodů, proč je v současné době největší výrobce mobilních telefonů s Androidem.

samsung_google_glass_patent-900-80

Pokud se podíváme na původní patent pozorněji, všimneme se drátu, který vede z paciček brýlí. Ten by se připojoval k jinému zařízení, pravděpodobně telefonu. U nového patentu již dráty nejsou, veškerý přenos by tedy probíhal bezdrátově. Navíc nemůžeme hovořit o brýlích v pravém slova smyslu, proto možná zmíněné označení „Earphone“, neboť to ve své podstatě brýle nejsou.

Zdroje: Androidauthority, Techradar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here