Samsung Gear Fit nepoužívá ani Android ani Tizen

0

U chytrých hodinek Gear 2 se hovořilo o přechodu na operační systém Tizen z Androidu dlouho. Zpráva o tom, že na něm neběží i chytrý náramek Gear Fit se nějak ztratila mezi záplavou informací. Uvnitř nalezneme RTOS (Real-time operating system) namísto očekávaného Tizenu.

samsung-gear-fit-mwc-2014-12

Podle Seshiho Madhavapeddyho, staršího viceprezidenta pro produkty a technologie v Samsung Telecommunications America, zajišťuje použití RTOS delší výdrž baterie, které se má pohybovat mezi třemi až čtyřmi dny, na rozdíl od Gear 2, u který se čeká výdrž menší. Delší výdrž má být zajištěna menším užitím paměti a méně náročným procesorem uvnitř náramku.

Pokud uvážíme, že Gear Fit je určeno především jako náramek pro měření tepu a počítání uražených kroků, je jasné, jaké operace procesor bude provádět. RTOS je tak připraven nejlépe počítat a zobrazovat přesná data a údaje obecně. Bohužel to znamená, že vývojáři třetích nebudou schopni vytvářet aplikace, neboť nebude dostupný žádný developerský kit pro operační systém běžící uvnitř.

Koncový uživatel výrazně jiný OS nepocítí, pokud si koupí náramek kvůli jeho funkcím, tedy měření fitness aktivit. Přeci jen je náramek odlišně koncipován od chytrých hodinek, neočekává se tedy, že se tak bude chovat. Výhodou náramku oproti hodinkách je, že může fungovat samostatně bez mobilního zařízení. Pokud však budete chtít mít zobrazené i notifikace, budete potřebovat telefon nebo tablet připojit.

Zdroj: Cnet, Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here