Samsung Galaxy S4: systém zabírá téměř polovinu paměti

6

Vlajková loď od Samsungu disponuje řadou užitečných funkcí a je nabitá různými vychytávkami. To vše jistě nejeden uživatel ocení na tomto telefonu. Bohužel k mírnému vystřízlivění nadšení dojde při pohledu na správce místa. Kdy po zásazích vývojářů ze Samsungu nabobtnal Android takovou hodnotu, že pro uživatele zbylo jen necelých 9 GB vnitřní paměti pro data a aplikace.

To sice není málo, ale v dnešní době se bez dostatečného datového úložiště neobjedete. Proto doporučujeme všem interní paměť rozšířit pomocí SD karty. S podobnou velikosti systému se můžeme setkat i u HTC One, který navíc nedisponuje slotem na SD karty.

Otázkou však zůstavá zdali se nejedná o klamání zákazníka, který si přeci jenom kupuje 16 GB verzi přístroje, ale ve skutečnosti dostane 7 GB volného místa.

Galaxy S4 space

 

6 KOMENTÁŘE

  1. Na mém Nexusu 4 16GB je uživatelům k dispozici také jen něco přes 12 GB volného místa. Klamání uživatelů to asi nebude. Výrobce je schopen dokázat, že namontoval 16 GB čip a to, že místa zbývá málo, to je nezbytné pro chod telefonu. V EU by ev. soudní spor na toto téma neměl šanci, ovšem v US jeden nikdy neví…

  2. No ja mam na X8 v originale myslim 60MB mista asi z 220MB :-)) Na jednu stranu je to spatne, kdyz neuvadeji kolik pameti ma uzivatel k dispozici, ale fakt je ze nejspis uvadeji, ze tel ma tolik a tolik pameti a ne ze uzivatel ma k dispozici tolik pameti. kdyz si clovek koupi NB s windows tak take nema treba 320GB k dispozici.

  3. Vždy se udává velikost paměťového modulu nikoli volné paměti. 16Gb varianta je fakt málo což vím už z Galaxy S3. Sice mám kartu 64Gb ale problém je ten, že u S3 a patrně i S4 nelze instalovat aplikace na SD kartu a třeba některá hry nebo navigace jsou dost obsažné. Lze samozřejmě provést nějaké úpravy ale to už vyžaduje root telefonu a nějaké aplikace.

  4. Ahoj všichni. docela jsem byl také šokován ohledně využití RAM. Bere mi to polovinu potenciálu a to jen telefon stihl spustit a připojit na internet. Mám S4 od Tmobile. Necpou tam náhodou nějaký svoje „vychytávky“ který pak žerou RAM. Co tovární reboot/reset. nepomohlo by to. Díky moc za radu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here