Samsung Galaxy S nyní oficiálně podporován CyanogenModem

11

Pro ty z Vás, kteří nevědí, CyanogenModje upravená ROM (tedy spíše skupina), která vždy vychází z čistého Androidu. Ačkoliv je oficiálně vydávána pro poměrně velký počet telefonů, modifikace pro Galaxy S až do včerejšího dne oficiálně podporována nebyla. A právě v tomto bodě nastal zvrat. Tým stojící za hlavním vývojem CyanogenModu se dnes spojil s lidmi, kteří pracovali na dříve neoficiální odnoži pro Galaxy S a přejal je pod svá křídla.

A co to znamená pro nás koncové uživatele? Vcelku nic moc, jedině bude možná CynogenModu věnováno trochu více pozornosti a rychleji se bude zbavovat četných bugů. A možná jednou vyjde i stabilní verze, ale opravdu jen možná. Ještě bych doplnil, že první „oficiální“ noční sestavení by mělo dle nejnovějších informací vyjít dnes večer.

A nakonec bych se Vás ještě chtěl zeptat, měli byste zájem o recenzi CyanogenModu na SGS?

Až bude noční sestavení k dispozici můžete stahovat zde.

Graf ceny produktu Samsung i9000 Galaxy S poskytuje server Heureka.cz

 

11 KOMENTÁŘE

 1. To na obrázku je SGS? Jinak CyanogenMod je pomalu blíží ke kýženému cíli. Na ZTE Blade toho příliš k plné funkčnosti nezbývá (situaci u jiných telefonů nevím) a času do vydání CyanogenMod 8 je dosti.

 2. Abych přiznal pravdu, není to SGS, jedná se o Samsung Vibrant, což je Galaxy S upravené pro amerického operátora T-Mobile.

  A vlastně Vibrant dostal jako první Nightly build, poté půjde Captivate(upravená verze SGS pro AT&T) a nakonec klasická i9000 Galaxy S.
  Další verze jako 4G si budou muset počkat o trochu déle.

  No a recenzi asi udělám, předem však upozorňuji, že pokud si přitom odrovnám telefon, tak máte o jednoho redaktora méně :D.

 3. Ja uz u sveho SGS na CM7 jedu delsi dobu a nemuzu si to vynachvalit 🙂 instalace je uplne jednoducha..ne jako driv 🙂

 4. Dobrá zpráva vážení. Váš milovaný redaktor má plně funkční telefon s plně funčním CyanogenModem!
  //Ta vypínací obrazovka je opravdu super.

 5. Zkoušel jsem CM7 dříve a nemohl jsem se připojit ke Kies (v menu jsem nenašel volbu), mobil automaticky připojil jako USB disk. Rád bych se optal, zda je to již možné? Děkuji.

 6. Přes KIES se s CM7 připojit nelze a NIKDY nepůjde. CM7 jde totiž ve vlastních šlépějích čistého Androidu a neobsahuje tak spousty věcí, které Samsung do ROM implementoval z nihž některé jsou pro KIES potřebné.
  Než se tady rozjede Flame jak to Samsung zkonil, tak bych třeba rád zmínil možnost dělání screenů, nahrávání hovorů (pozdější ROMky), rSAP a další.

 7. Recenze by určitě byla přínosná. Aktuálně používám Juwe 4.3.1 která mi přijde téměř perfektní, ale vždy je co zlepšovat a CM7 je určitě hodně zajímavá ROMka 🙂

 8. 2Honza: Recenze se ponese v porovnávajícím stylu. Ale první si chci na CM7 pořádně zvyknout a odhalit všechny její temné kouty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here