Samsung Galaxy S II gyroskopová gesta

6

Jak již možná víte, Samsung Galaxy S II bude obsahovat mimo akcelerometru i gyroskop, který zaručí přesnější určení rychlosti změny polohy telefonu.  Toho se programátoři rozhodli patřičně využít a do systému přidali další možnost zoomování. Mimo klasického pinch-to-zoom gesta bude stačit stisknout displej na dvou místech a telefon k sobě přiklonit/odklonit. Rozhodně mi to přijde jako zajímavá myšlenka a doufám, že podobných vychytávek bude nakonec ještě více. Vždyť i klasický Galaxy S měl spoustu věcí, které čistý Android neobsahoval. Například zmiňme možnost nahrávání hovorů (až v nejnovějších 2.2.1 ROMkách) nebo screenshoty bez root oprávnění.

Zdroj: androidcommunity

6 KOMENTÁŘE

  1. Prosííím, je to pořád dokola. Gyroskop není schopen určit polohu telefonu. Gyroskop měří míru (vzdálenost + rychlost) odklonu/pohybu od klidové polohy.

  2. „…který zaručí přesnější určení náklonu telefonu…“. Nikde v textu nevidím, že bych tvrdil opak. Možná tak může vyznít věta „…telefon k sobě přiklonit/odklonit…“, ale myslím, že chápavý čtenář to po shlédnutí videa pochopí.

  3. muzu se zeptat na to nahravani hovoru v Galaxy S? mám 2.2.1 a nejsem si vedom ze by sly nahravat uz od vyroby. Diky

  4. Teď trochu nechápu Vaší otázku. Pamatuji-li si dobře, tak u zatím vydaného oficiálního (v ČR) 2.2/2.1 tato možnost nebyla. Přibyla až v posledním leaknutém FroYu (2.2.1) XXJPY.

  5. Pane Houška, to nebyl útok, ale vaše věta vyznívá tak, že díky gyroskopu telefon lépe určí svůj náklon. Nebude-li se hýbat, neurčí gyroskop nic, jeho hodnoty budou v jakékoliv poloze nulové. Věcně by věta správně měla znít: „…bude obsahovat mimo akcelerometru i gyroskop, který zaručí přesnější určení rychlosti změny polohy telefonu“.

  6. Nebral jsem to jako útok (ty zatracení avataři dělají moje příspěvky útočnější). A chápu, raději to tedy upravím.
    //Děkuji za konstruktivní kritiku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here