Samsung Galaxy Note 4 možná nabídne UV senzor

0

Už dříve se spekulovalo o tom, že by čtvrtá generace Note mohla nabídnout UV senzor. Z hlediska ochrany zdraví a obecně zaměření se Samsungu na zdraví uživatelů by se jednalo o rozumný krok. Měření UV záření a možnost adekvátně se chránit při jeho zvýšeném množství, by jistě uvítala řada uživatelů.

galaxy-note-4-ivo-maric-3

Zvýšené UV záření s sebou jistě přináší zdravotní rizika, přesto vyvstává otázka, jestli je to pro uživatele natolik důležitý prvek, aby ovlivnil jejich výběr koupi nového přístroje. Už relativní složitost S Health aplikace způsobila, že ji mnoho uživatelů vůbec nepoužívá. Stejně tak může být na diskuzi užitečnost jiných senzorů. U vlajkové lodě Galaxy S5 užitý senzor srdečního tepu byl také diskutovaným prvkem. Nejinak tomu bude u senzoru UV záření.

Objevily se i zmínky o tom, že by UV snímač měl sloužit k přesnějšímu ovládání dotykového displeje či lepší automatické úpravě jasu, o tom však žádné bližší informace zveřejněny nebyly. Pokud se informace ukáží jako pravdivé, zcela jistě se strhne diskuze nad tím, zda to byl od Samsungu dobrý krok a pádné argumenty jistě budou mít obě strany. Skutečnost je taková, že Samsung je inovátorem v oblasti mobilních technologií a nebojí se testovat nové funkce, někdy to však může být na škodu. Představení Note 4 bychom se měli dočkat v září toho roku na veletrhu IFA v Berlíně.

Zdroj: Androidandme, Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here