Samsung Galaxy Grand bude v Jižní Koreji nabízen se čtyřjádrovým procesorem

0

Samsung oznámil upravenou verzi svého smartphonu Galaxy Grand pro jihokorejský trh, která je vybavena výkonnějším procesorem.

Zatímco mezinárodní verze tohoto telefonu má dvoujádro taktované na 1,2 GHz, nové představená verze pro Jižní Koreu se může pochlubit čtyřjádrem běžícím na frekvenci 1,4 GHz. Kdo je výrobcem používaného čipu, však Samsung zatím neoznámil. Kromě procesoru se korejský Galaxy Grand od verze nabízené v Evropě liší také přítomností technologie VoLTE (Voice Over LTE), která slibuje kvalitnější telefonní hovory prováděné pomocí internetového připojení.

Ostatní výbava nové představené verze smartphonu je totožná s běžným Samsungem Galaxy Grand. Zařízení je tedy vybaveno 5″ displejem s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů, 1GB RAM a 8GB interní paměť rozšiřitelnou pomocí micro SD karty. Z další výbavy nesmíme zapomenout zmínit dvojici fotoaparátů (8mpx zadní a 2mpx přední), Bluetooth 4.0,  GPS, Wi-Fi a 2100mAh baterii. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou Touchwiz, která je doplněna o některé novinky z dražších Samsungů, například víceokenní multitasking.

Zda se Samsung Galaxy Grand se čtyřjádrovým procesorem někdy bude prodávat také mimo jihokorejský trh, zatím výrobce neuvedl. Zájemci z České republiky se tak budou muset spokojit s běžnou dvoujádrovou verzí telefonu, která by se měla začít prodávat v únoru.

zdroj: sh

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here