Rychlost načítání webových stránek: Android porazil iPhone!

1

Podle Blaze Software, společnosti nabízející nástroje pro optimalizaci výkonu webových stránek, je prohlížeč Chrome na telefonech s Androidem o 52 % rychlejší než Safari na iPhonu.

V testu své síly poměřily telefony Apple iPhone 4 a Google Nexus S, přičemž Nexus S rychleji načetl 84 %  internetových stránek. Testování se zúčastnili Android 2.2 i 2.3 a iOS 4.2 a 4.3, společnost byla údajně překvapena tím, jak málo se zvýšila rychlost, pokud porovnáme starší verzi s novější. Výrazně rychlejší však bylo načítání JavaScriptu.

Z 1000 testovaných stránek bylo jen 175 optimalizováno pro mobilní telefony, načtení těchto stránek bylo v průměru o 39 % rychlejší na Androidu a o 66 % na iPhonu.

Výsledky této studie jsou rozdílné oproti jiné studii, která proběhla asi před měsícem. V ní společnost Gomez uvedla, že nejrychlejší prohlížeč má iPhone. Dokázal totiž nejrychleji načíst zvolené stránky, ato za 19,7 sekundy, Android za 36,5 sekundy a Blackberry dokonce až za 61 sekund.

zdroj: mediapost

1 komentář

  1. Jenže Blaze Software k testování nepoužili Safari, ale UIWebWiew nástroj pro vývojáře do aplikací třetích stran. Protože Safari je mnohem rychlejší, tak je testování neobjektivní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here