Qualcomm představil první mobilní 64bitový procesor ve svém portfoliu

0

Qualcomm

Qualcomm se řadí jako druhý mezi společnostmi, které budou nabízet 64bitový procesor. S novinkou letos v září přišel Apple, který si ho však nechává vyrobit od Samsungu. Qualcomm svůj první mobilní procesor se 64bitovou architekturou označil jako Snapdragon 410 MSM8916. V něm bude použita technologie 28nm, podle čehož lze předpokládat umístění v mobilních telefonech střední třídy. Je ale pravděpodobné, že má v rukávu i jinou variantu pro nejvyšší třídu chytrých telefonů.

Snapdragon

 

Největší zajímavostí Snapdragonu 410 je cílení na segment levnějších smartphonů. Podle dostupných informací by měl být dodáván do zařízení s cenou pod 150 dolarů (v přepočtu přibližně 3150,- Kč). To vyplývá z prohlášení viceprezidenta a provozního ředitele společnosti Qualcomm Technologies, China, Jeffa Lorbecka, který řekl (volně přeloženo): „Jsme nadšeni, že můžeme přivést cenově dostupné smartphony s cenovkou pod 150 dolarů a podporou 4G LTE, spolu s představením procesoru Qualcomm Snapdragon 410.“ (originál zde)

Jelikož je zaručena podpora sítí LTE, mohlo by tak chipset být prostředkem, jak zpřístupnit rychlé sítě masám. Tomu odpovídá i primární cílení na rozvojové země. Procesor vystavěný na 28nm výrobní technologii bude disponovat čtyřmi jádry ARM Cortex 153 s taktem od 1,2 do 1,4 GHz. O grafický požitek se postará grafický čip Adreno 306 , díky čemuž bude zajištěna podpora přehrávání Full HD videí.

Procesor pak dokáže obsloužit GPS, Glonass, FM rádio, NFC, Wi-Fi nebo Bluetooth. Na trhu se má objevit v polovině příštího roku.

Zdroj: CNET

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here