Qualcomm ani MediaTek nechystají osmijádrové procesory

0

qualcomm mediatek

Podle webu DigiTimes nepředstaví v letošním roce Qualcomm ani MediaTek osmijádrové mobilní procesory. Jediným výrobcem procesorů s osmi jádry tak zůstává Samsung se svým Exynosem 5 Octa, který by brzy měly doplnit čipy od Huawei a LG.

U Qualcommu však toto rozhodnutí není nijak překvapivé, protože výkonný ředitel výrobce už na CES 2013 prohlásil, že osmijádrový Exynos 5 Octa považuje za reklamní tahák, který nemůže být v mobilním zařízení plně využit. Qualcomm se tedy v letošním roce bude dále zaměřovat na čtyřjádra z řad Snapdragon 600 a Snapdragon 800, která jsou tvořena jádry Krait.

Ohledně čínského MediaTeku je však prohlášení poměrně překvapivé. Výrobce totiž už v září loňského roku oznámil, že na počátku roku 2013 představí své první osmijádro, které mělo být tvořeno jádry typu Cortex A15 s taktem 1,5 až 1,8 GHz a vyrobeno 28nm technologií.  MediaTek však tyto plány nakonec zrušil nebo alespoň odložil a zaměří se letos zejména na dvoujádrové a čtyřjádrové procesory. O tom, zda je důvodem k tomuto rozhodnutí nějaký technický problém při výrobě nebo jen prosté zjištění, že osmijádra nemají ve smartphonech a tabletech smysl, můžeme bohužel jen spekulovat.

Úplně prvním smartphonem, který bude vybaven osmijádrovým procesorem, se s největší pravděpodobností stane Samsung Galaxy S4. A na podzim svůj procesor s osmi jádry chystá taktéž, které jím vybaví svou novou vlajkovou loď LG Optimus G2.

zdroj: pd

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here