První relativně funkční port Ice Cream Sandwiche na Nexus S

0

Ihned po příchodu zdrojových kódů Androidu 4.0 Ice Cream Sanwich se poměrně logicky začali objevovat i první, více či méně zdařilé porty nového systému na ostatní telefony. Mohli jsme tak vidět nejnovější Android na Samsungu Galaxy S II, HTC Evu 3D a dokonce i méně rozšířeném telefonu jako například  LG Optimusu 3D. Jak je již ale zvykem, tak v podstatě žádný z těchto prvotních portů nebyl reálně použitelný, většinou totiž nefungovali ani úplně základní věci jako GMS přijímač, HW akcelerace a podobně.

A právě v tom je nedávno vydaný port ICS pro Nexus S poměrně výjimečný. Na rozdíl od výše zmíněných totiž v něm totiž funguje vše téměř bezproblémově a v podstatě jediný problém má s natáčením videa. Jinak vše od podpory 3G sítí, přes hardwarovou akceleraci až po přední a zadní fotoaparát jede naprosto v pořádku.

Pokud by Vás zajímalo technické pozadí, tak vězte, že nejde o úplně čistý port Andoridu 4.0, ale spíše o takový mišmaš postavený ze zkompilovaných Android 4.0 zdrojových kódů, některých binárek z Androidu 2.3.7 a i pár kusů autory vlastnoručně napsaného kódu.

Zdroj, návod & linky ke stažení: XDA

Graf ceny produktu Samsung i9250 Galaxy Nexus poskytuje server Heureka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here