Průzkum: Nejslabší článek telefonů? Jednoznačně baterie

2

Rok co rok udělají telefony co se týče výkonu ohromný krok kupředu. Nové vlajkové lodě vždy nabídnou to, co bychom jen těžko hledali v top modelech z minulého roku.

Android-Baterie

 

Co je však stejné? Baterie. Kapacita baterií se bohužel nenavyšuje stejně jako výkon. Čipy v telefonech jsou sice úspornější a to samé platí o displejích, ale stále telefony nedosahují akceptovatelné výdrže pro většinu lidí.

Výzkumníci  ze společnosti CAT na toto téma uspořádali velký průzkum s více než  3500 majitelů chytrých telefonů z USA, UK, Německa a Spojených Arabských Emirátů. 37% uživatelů dalo jasně najevo, že se jim nejvíce nelíbí vydrž jejich telefonu. Po velké mezeře poté následuje se 14% problémy se signálem a hned za ním s 12% je vyšší cena za mobilní internet.

Překvapivě skončily výsledky, které se zaobíraly prioritním aspektem při výběru telefonu. 70% se shodlo na tom, že je nejdůležitější snadné použití telefonu. Poté následovala cena (63%), design (49%) a bramborovou příčku si odnesl značka telefonu se 45 procenty.

Ti, kteří plánují svého miláčka vyměnit za nového, je hlavní prioritou výdrž telefonu. Průzkum dále prozradil, že majitelé smartphonu si vybírají raději telefony z pevnějších materiálů. Až 34% dotázaných si neváhá navíc dokoupit ochranné kryty, které ochrání telefon při pádu a 29% raději zvolí takové ochranné pomůcky, které zabraňují pádům.

Jak jste na tom vy? Někteří z vás před Vánoci pokukují po novém telefonu pro sebe nebo své nejbližší. Koukáte při výběru na konstrukci, baterii nebo například design?

Zdroj: CAT.pdf

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here