Příjmy HTC v červenci zaznamenaly opět propad

1

htc-logo

Není to tak dlouho, co pro HTC svitla alespoň malá naděje. S příchodem červencových hospodářských výsledků však jde všechen optimismus stranou. Zdá se, že ziskové období bylo opravdu krátkodobé a přichází zase tvrdé vystřízlivění v podobě prudkého poklesu příjmů v meziměsíčním, ale dokonce i meziročním srovnání.

Příjmy společnosti dosahují pouze 353 milionů dolarů. Přitom o měsíc dříve, v červnu HTC to bylo až 723 milionů dolarů. Jedná se tedy o více než poloviční pokles příjmů.  Pokud se ohlédneme o rok zpět, můžeme vidět, že v tuto dobu HTC oznamovalo zisk 523 milionů. Jde o 32,58% meziroční propad. Vzhledem k této skutečnosti je jasné, že ani vyhlídky na celkové třetí čtvrtletí nejsou nejlepší.

Předpokládá se, že HTC by mohlo ve třetím čtvrtletí utržit mezi 1,3 a 1,5 miliardy dolarů. Ovšem aby tento předpoklad výrobce splnil, bude muset prodat mnohem více zařízení v srpnu a září. To určitě nebude nijak snadné. Ovšem dopomoct by k tomu mohla i verze vlajkové lodi One M8 s Windows Phone 8.1.

Naopak povzbudivé by mohlo být čtvrté čtvrtletí letošního roku, kdy přijdou na trh nové produkty od HTC. Například tablet Nexus nebo chytré hodinky.

zdroj: gsmarena

1 komentář

  1. Asi nejlepší by bylo kdyby HTC svoje přístroje zlevnilo,protože jsou docela drahé.Od spousty lidí slyším,že by HTC chtěli ale u většiny z nich to skončí na ceně.Ať se podívají na LG,jejich telefony jsou levnější a prodeje rostou.A asi by to chtělo znovu vyrobit trhák jako byl Wildfire,který disponoval slušnou výbavou za dobrou cenu a ne ty napodobeni,které se dělali potom a byly plné kompromisů směrem k horšímu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here