Byl představen displej „bez rámečku“

2

Společnost AU Optronics, která dodává displeje pro velké firmy jako například Apple nebo HTC, představila display, který nemá okolo displeje skoro žádný rámeček – rámeček u toho displeje činí pouhý 1mm.

 

Je tedy velice pravděpodobné, že za nějakou dobu se již setkáte se smartphonem (v běžném prodeji), který tento display bude využívat. Díky zúžení rámečku okolo displaye bude totiž zařízení moct být ještě tenčí, než jsou telefony a tablety v dnešní době.

Prototyp, který vyrobila firma AU Optronics má úhlopříčku 4,46″ a rozlišení 1280×720 pixelů (317 ppi). Výrobce ještě uvádí, že již nyní je schopen vyrábět tyto displaye pomocí více technologií – konkrétně AMOLED, IGZO a AHVA.

Aby se předešlo pozdějším soudním sporům, firma si ihned nechala tyto displeje patentovat, kde vysvětluje, že tohoto výsledku bylo docíleno pomocí technologie LTPS.

Zdroj: auo via. Dotekománie

2 KOMENTÁŘE

    • Tak samozřejmě, každému tyto displeje nemusí vyhovovat.. Abych pravdu řekl, taky mám raději rámeček okolo displeje, ovšem nesmí být moc tlustý (max 5mm – přijatelná norma).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here