Přesné hardwarové specifikace Google Glass zveřejněny

0

glass_HW

Vzhledem k tomu, že kompletní hardwarové ani softwarové specifikace Google oficiálně nezveřejnil, tak bylo jasné, že s nimi dříve nebo později přijde komunita. A tak se také včera, tedy necelých 24 hodin od zpřístupnění potřebného debug módu, stalo.

Jeden ze šťastných majitelů Google Glass, Jay Lee, se konkrétně nechal inspirovat Liamovem McLoughlinim a brýle připojil přes standardní Android Development Bridge (ADB) k počítači. Následně už jen s pomocí několika málo jednoduchých příkazů dostal ze zařízení skupinu logů, konkrétně bugreport, dmesg, cpuinfo, meminfo a getprop, z nichž nakonec snadno určil kompletní hardwarové a softwarové specifikace.

Chytré brýle konkrétně běží na dvoujádrovém ARMv7 procesoru Texas Instruments OMAP 4430 neznámého taktu doplněném o 1 GB operační paměti RAM. Z té je samotnému systému dostupných pouhých 682 MB, zbytek je zřejmě využit pro grafický čip a další hardware.

Z hlediska softwaru brýle opravdu běží na Androidu. Konkrétně na nich nalezneme upravený Android verze 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Důvodem pro použití ne-úplně aktuální verze Androidu je zřejmě fakt, že OMAP 4430 byl v rámci telefonu Nexus Galaxy referenčním procesorem právě pro tuto verzi Androidu.

Zdroj: Google+ via aauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here