Povídání o Isocell senzoru v kameře od Samsungu na videu

0

Galaxy S5 nepřinesl jenom novou hardwarovou výbavu, ale především užitečné funkce, pro které se stal velmi žádaným, soudě podle předprodejů. Samsung nyní zveřejnil video, které ukazuje jednu z jeho předností – fotoaparát a použitou technologii Isocell. Pokud nepočítáme Galaxy S4 Zoom, jedná se pravděpodobně o nejlepší fotoaparát v telefonu od Samsungu.

3810-bd26c0cd_680_400

Isocell senzor fotoaparátu má přinést lepší obraz vytvořený zejména při horších světelných podmínkách. Společnost se použitou technologií chlubila kde mohla, není tedy divu, že si připravila video, kde nám o technologii říká něco bližšího. Video je bohužel technicky o něco náročnější na pochopení pro běžného uživatele, ale Samsung se poměrně dobře popral s grafickým zpracováním a alespoň částečně si představu o tom, jak Isocell funguje, můžete udělat.

Pokud bychom měli velmi zjednodušeně popsat, jak nový senzor funguje, řekli bychom, že se Samsungu podařilo izolovat od sebe jednotlivé pixely, kterými je tvořen fotoaparát tak, že mezi nimi vytvořil fyzickou bariéru. Světlo, které dopadá na každý jednotlivý pixel fotoaparátu se tak částečně „nepřesune“ do vedlejších pixelů, ale zůstane pouze v tom jednom. Odborněji řečeno: dochází k „zachycení většího počtu fotonů v mikročočkách a jejich absorpci do správné fotodiody pixelu, což minimalizuje nežádoucí elektrické přeslechy (crosstalk) mezi pixely a umožňuje větší kapacitu pixelu (FWC). (Zdroj: digiarena.e15). Tím by mělo být dosaženo zvýšení citlivost na světlo až o 30%. Pro představu, ostatní výrobci zvolili jinou cestu, zvětšili pixely na úkor rozlišení fotoaparátu.

http://www.youtube.com/watch?v=xP1QR5pFtrQ

Zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here