Populární Unity 3D engine dostane lepší optimalizaci na čipech od Qualcommu

0

qualcomm-logo-640x480

Zatímco ještě před nějakými dvěma, třemi lety bylo v podstatě jedno, jaký, případně od koho, máte v telefonu procesor tak s postupným zvětšováním mobilního trhu a tedy i růstem lukrativity výroby mobilních procesorů se leccos změnilo, bohužel.

A situace se bude podle všeho nadále zhoršovat. Kromě několika, nějaké značce procesorů časově exkluzivních her jako například nedávný Oil Rush nebo dříve Shadowgun, se v blízké budoucnosti dočkáme také, pro určité procesory, speciálně optimalizovaných enginů.

Spolupráci s jedním z nevětších výrobců procesorů, Qualcommmem, konkrétně dnes ráno oznámila vycházející hvězda multiplatformích enginů, Unity3D. Předmětem spolupráce tedy nebude přímo nějaká forma, byť časově omezené, exkluzivity enginu nebo jeho částí, oficiálně se hovoří jen o lepší optimalizaci pro procesory od Qualcommu. V reálu to bude ale takřka určitě vypadat tak, že na Unity 3D postavené hry budou mít určité grafické vychytávky dostupné pouze na zařízeních se Snapdragon procesory a to i přesto, že by je výkonem utáhli i konkurenční procesory, tedy stejně jako to dříve měla Tegra s hrami od MadFinger games.

Abych jen nehanil. Je tu určitá šance, že spolupráce s Unity nakonec přeci jen nic špatného nepřinese a naopak usnadní práci vývojářům s optimalizací na nejrozšířenější mobilní procesorovou platformu bez toho, aby ostatní výrobce čipů znevýhodňovala.

Díky lepší spolupráci mezi výrobcem procesoru a tvůrci enginu a tedy potenciálně lepšímu výkonu bychom se také mohli teoreticky dočkat aktuálně na Unity3D vyvíjených her, jako například Wastelandu 2 nebo nového Tornmentu, na mobilních platformách. Nicméně to už jsou spíše fantazie, než podložené spekulace.

Unity3D je multiplatformní engine umožňující snadný vývoj her na mobilní platformy a velké počítače zároveň. Z větších her jsou na něm aktuálně postavené třeba tituly od brněnských MadFinger games, chystá se na něm nový Tornment, Wasteland 2 nebo i nedávno zaplacené pokračování adventur Dreamfall.

Zdroj: droidgamers

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here