Podle Trend Micro je každá desátá Android aplikace malware

0

androidmalwaretypes

Společnost Trend Micro, zabývající se softwarovou bezpečností, prohlásila, že zhruba každá desátá aplikace určená pro Android, je malware.Testu se podrobilo na 2 milióny aplikací, včetně všech, co jsou na Play Store.

Z celkového počtu dvou miliónů testovaných aplikací bylo konkrétně jako škodlivá označeno 293 091 (68 740 jich bylo přímo z Google Play Store) aplikací. Dále 150 023 aplikací dostaly přídomek “vysoce rizikové”, což nám dohromady dává konečný výsledek 443 294 řekněme “nevhodných” aplikací, protože ne všechny můžou ohrozit váš telefon.

V oficiálním Google Play Store je v tuto chvíli zaregistrováno asi 700 000 aplikací, z toho je údajně více než 68 tisíc aplikací škodlivých. Proto můžeme tvrdit, že každá desátá aplikace pocházející z Play Store je škodlivá.

Z celkového výčtu aplikací jich zhruba 22 % odesílá citlivé informace o telefonu, jako je IMEI, unikátní identifikátor SIM karty, telefonní čísla, kontaktní data apod. Dále bezmála třetina aplikací nadměrně využívá baterii telefonu, 24 % je datově náročných a 28 % všech aplikací špatně hospodaří s pamětí telefonu.

Zdroj: Neowin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here