Placené aplikace se v Android marketu skoro neprodávají

10

Alespoň to tedy vyplývá z nové studie společnosti Distimo která si dala tu práci a porovnala počty stažení placených a neplacených aplikací. A musím uznat, že z toho vzešly poměrně zajímavé informace. Například se zjistilo, že celých 80% placených aplikací si stáhlo maximálně 100 lidí. 16% jich bylo staženo 100-999 krát, 4,5% v rozmezí 1000-4999 krát a nakonec jen 0,1% bylo staženo více než 5000 krát. Samozřejmě můžeme přihlédnout k faktu, že na Android marketu nalezneme spousty neužitečných a zbytečně placených informací, ale to je spíše než omluva za neochotu platit, další a ne zrovna bezvýznamný problém marketu.

android_paid_app_proportions

U neplacených aplikací je poměr již zdravější. Překvapí asi jen poměrně velký podíl aplikací stažených více než 500 000 krát (celé 1%) a oproti tomu relativně malý podíl těch, které nebyly staženy více než 100 (19%) krát.

Na androlib.com jsme ještě nalezli jiný graf, který dává tato čísla poměrně hezky do souvislostí.

10 KOMENTÁŘE

 1. Dyt hromada aplikaci co pouzivam je i ve verzi s reklamnim banerem…me to bohate staci takhle, nic nemusim krast a je to plne funkcni, jen nekde dole nebo nahore je reklama. Neni duvod za to platit.

 2. Nedavno sem zase cetl, ze tvurci naopak maji mnohem vetsi zisky (v pomeru k placenym aplikacim) z free aplikaci, ktere maji placeny nejaky additional ingame content.

 3. @shMoula – to by muselo být víc možností placení – ano, i v dnešní době existují lidé bez kreditky; dál i trial verze každé aplikace, což taky není…no a pak by asi nesměla existovat Applanet, kde zvládne nelegálně stahovat úplně každý…

  Já si pár aplikací koupil, ale byla to jen nutnost…

 4. „ale to je spíše než omluva za neochotu platit“ tak s tímto nemohu souhlasit. Pokud je pro mne aplikace užitečná je mi jedno jestli je nebo není placená. Pořídím si ji. V marketu je spousta přehrávačů hudby a videa. SGS toho umí víc než dost už sám a to včetně prostorových efektů které ostatní v marketu nemají. Jediný důvod proč bych měl něco kupovat je snad jen nějaký exotický formát videa případně lepší ovládání přes HF. Ale i to jsou pouhé 2 aplikace z mnoha desítek stejného typu. Nemusím mít 10 přehrávačů na video a totéž na hudbu. S oblibou používám program AppMonster. Verze placená je super ale při velkém počtu aplikaci s automatickou zálohou je to velmi nepříjemné. Tak jsem došel k závěru že FREE verze, která automatiku neumí, stačí. Kolik že je těch souborových manažerů v nabídce? Smířím li se s méně pro oko efektním prostředím tak mi aktuálně bohatě vyhovuje Ghost Commander. Zdali je placený či FREE s reklamou je mi jedno. Klidně ho za rozumnou cenu koupím. Proč bych ale měl mít na jednu funkci 60 různých programů. Dále proč bych měl mít v mobilu stovku placených živých tapet, byť se cena pohybuje od cca 17.- Kč Free verze téhož nabízí totéž bez možnosti nastavení. Pokud nastavení nepotřebujete tak proč kupovat? Připojuji se také k názoru jak psal „karek“. Kdybych chtěl mohl jsem si koupit iPhone a pak by si asi tvůrci placených verzí chrochtali blahem. Jenže se naskýtá otázka „šel by pak android takto na dračku? „.

 5. Neříkám, že to platí pro všechny, ale zatím (tedy dle pozorovnání čeké androidí scény) opravdu silně převládají uživatelé neochotni platit, kteří si hry prostě stahují.
  U programů už je situace trochu lepší, ale nikterak růžové to také není.

 6. Nezdají se mi ceny moc vysoké. Osobně jsem si chtěl pár aplikací koupit, ovšem když došlo na placení, chtělo to po mne platbu v zahraniční měně….
  Takže opět stahuji pouze Free! Myslím že to není o tom že se nechce platit, ale o nemožnosti zaplatit i když se chce!

 7. jestli nebude problém i tak trochu nutnost placení kreditkou hodně lidí má strach a ne jen to, ale je to i pro ně velká neznámá, když sem chtěl platiti na poště kreditkou dobírkou paní si ťukala do čela 🙂 nevím jak se bude paní tvářit až dojdu, budu na ní mávat mobilem a chtít platit přes Google – NFC…
  asi sem jediný, kdo ty aplikace a hry kupuje 🙁 a oželí cigára nebo dvě piva… osobně mám zakoupeno 15 aplikací za plnou cenu a dalších asi 30 sem si pořídil v té akci 10 day za 10 cent…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here