Petici pro vydání Androidu 4.4 KitKat na Galaxy Nexus už podepsaly tisíce uživatelů

3

Majitelé Galaxy Nexusu zažili po představení Androidu 4.4 KitKat obrovské zklamání. Google totiž oznámil, že se jejich smartphone nedočká aktualizace na nejnovější verzi operačního systému. Důvodem tentokrát není nedostatečný výkon ani problémy při vývoji, ale jen prostý fakt, že Galaxy Nexus byl představen před více než osmnácti měsíci. Podle Googlu je právě rok a půl doba, po kterou výrobci obvykle vydávají aktualizace pro své smartphony.

Galaxy Nexus Kitkat

Uživatelé Galaxy Nexusu se však nevzdávají a sepisují internetovou petici, kterou v době psaní článku podepsalo více než 18 tisíc lidí. Jeden z důvodů, kterou autor petice uvádí jako pádný důvod pro vydání updatu, jsou nízké hardwarové požadavky Androidu 4.4 KitKat, které Galaxy Nexus bez problémů splňuje.

Otázkou také zůstává, jaké důsledky bude mít rozhodnutí neaktualizovat Galaxy Nexus pro celou platformu Android. Na většinu výrobců smartphonů se totiž dlouhodobě snáší kritika z řad uživatelů, která se týká pomalých nebo vůbec žádných softwarových aktualizací jejich smartphonů. Naopak Google a jeho Nexusy byly vždy považovány za dobrý příklad, jak by mělo probíhat vydávání updatů.

Jeden ze zdrojů blízkých Googlu nedávno redaktorovi webu Engadget oznámil, že důvodem pro nevydání Androidu 4.4 KitKat na Galaxy Nexus je chybějící podpora výrobce procesoru, tedy společnosti Texas Instruments, která údajně přestala vyvíjet novější verze ovladačů.

Google se zatím k petici nevyjádřil, ale šance, že společnost v budoucnu změní své rozhodnutí v otázce aktualizace pro Galaxy Nexus, není příliš veliká. Na majitele smartphonu ale naštěstí nezapomněli nezávislý vývojáři z XDA Developers a dalších internetových fór, kteří vydávají první ROM založené na Androidu 4.4 KitKat pro Galaxy Nexus.

zdroj: Android Community

3 KOMENTÁŘE

  1. Mě to vadí,kupoval jsem si Galaxy Nexus právě z toho důvodu,že Google vždy jako jediný pravidelně aktualizoval.Mám ho rok a teď vydají takové prohlášení.To příjde líto 🙂 Ale na druhou stranu si pamatuju dobu kdy se mobily neaktualizovali vůbec a taky se žilo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here