Patent nových hodinek Samsungu ukazuje podobu s Moto 360

0

Chytré hodinky jsou letos hit. Prodeje pravděpodobně půjdou do milionů, mladí je chtějí a Samsung jednoznačně na tomto poli vede. Po představení Moto 360, chytrých hodinek od Motoroly, měl však Samsung velmi vážného konkurenta. Kulaté hodinky, tedy podobné klasickému konceptu hodinek, vypadaly jako výborný nápad a odezva na ně byla více než kladná. Podle posledních informací to vypadá, že si toho je Samsung vědom. Nechal si patentovat chytré hodinky s kulatým displejem.

Samsung-Patent-Hodinky

O hardwaru se z patentu nic nedozvídáme, jsou v něm však popsány funkce, kterých bychom se mohli dočkat. Mezi ně patří čtečka QR kódů, rozpoznávání obrázků a dokonce i předmětů. Pravděpodobně také bude možné optickému rozpoznávání znaků (OCR – Optical Character Recognition), tedy převádění textu z papíru či jiného média do přístroje a zároveň i jeho překládání. Možná bude funkce překládat text v reálném čase, jako to známe například z aplikace Word Lens.

Samsung-Patent-hodinky-ui-chytre

Hodinky by měly mít kameru kvůli zmíněnému rozpoznávání textu, ale také pro bezdotykové ovládání. V patentové přihlášce si můžete prohlédnout detaily. Najdete tam také do posledního šroubku rozebrané, jak budou hodinky složeny. Nesmíme také zapomenout zmínit více možností užití hodinek. Počítá se s připevněním na zápěstí, na krk jako přívěsek, ale také jako klips na pásek. Z funkcí samozřejmě nesmí chybět senzor srdečního tepu a počítadlo spálených kalorií.

Samsung-Patent-chytre-hodinky-gesta

Zdroj: Androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here