OUYA aktuálně spolupracuje s 10 000 herními vývojáři

0

ouya-konsol3

Zatímco se před necelým rokem představená herní konzole OUYA pomalu dostává mezi první přispěvovatele (v současné době je rozesláno přibližně 20 % kusů), tak se začínají objevovat první pohledy, recenze a krátká zhodnocení.

Společným jmenovatelem většiny z nich je tvrzení, že OUYA má zatím sice celou řadu problémů, například nedostatek obsahu nebo problémový ovladač, ale zároveň je v ní vidět potenciál, který by ji mohl výrazně pozvednout.

A právě jednou z oblastí, ve kterých by mohla konkurenční zařízení porazit, je počet her. Ten sice prozatím není zas až tak velký, ještě nedávno bylo dostupných pouze 104 her, do budoucna by se ale mohl významně rozrůst. Tvůrci OUYA tento týden konkrétně oznámili, že více či méně spolupracují s celkem 10 000 herními vývojáři, kteří na konzoli postupně buďto vytvářejí kompletně nové hry nebo portují ty již existující.

Toto číslo by se mohlo na první pohled zdát poměrně vysoké. Na druhou stranu si je třeba uvědomit, že hry na OUYA není zas až tak těžké vyvíjet. Kromě toho, že lze snadno upravit již existující androidí hry, tak je na OYUA dostupná třeba i opensource implementace a dnes v podstatě i duchovní pokračovatel dříve opravdu oblíbeného herního frameworku XNA – MonoGame.

Zdroj: droidgamers

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here