Osmnáctiletá studentka vynalezla velkokapacitní kondenzátor, který se dokáže nabít za 20 sekund

2

Intel Awards

Osmnáctiletá  studenta Eesha Khare vyhrála mezinárodní soutěž Intel ISEF (Intel International Science and Engineering Fair) se svým kondenzátorem, který by mohl v budoucnosti zahýbat s bateriemi nejen telefonů. Svou plnou kapacitu získá za necelých 20 sekund a zvládne až 10000 nabíjecích cyklů, což je 10x více než námi používané baterie.

Samozřejmě se nedá počítat s tím, že se objeví baterie, které budou mít stejnou kapacitu jako ty dnešní a současně se nabijí za 20 sekund. To se, už jenom kvůli tomu, že kondenzátory dokáží při normálním napětí uchovat řádově méně elektrické energie než baterie, opravdu nestane. I tak by ale inovace na poli kondenzátorů mohla mít relativně velký dopad třeba na nabíjení.

V jednoduchosti se Eashe podařilo vyvinout superkondenzátor, který dokáže udržet na kondenzátory velké množství energie. Její projekt “Design and Synthesis of Hydrogenated TiO2-Polyaniline Nanorods for Flexible High-Performance Supercapacitors” získal velkou pozornost nejenom poroty, ale i všech investorů. Podle prvních infomací je již vynálezkyně v jednání s Googlem.

Eesha Khare se umístíla na stupních vítězů a získala odměnu ve výši 50 000$, které hodlá využít pro další výzkum a studium Harwardu.

http://www.youtube.com/watch?v=Ug1BBMtVYgI

Zdroj: phonearena.com

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here