Ohebné displeje od Samsungu přijdou později

1

Ohebné, dotekové AMOLED displeje nám jihokorejský výrobce elektroniky, Samsung, slibuje již několik let. Poprvé se měly do masové produkce dostat již koncem roku 2009. Vždy se však objevil nějaký problém, díky kterému došlo k jejich odložení.

A nejinak se stalo i tento týden. Samsung údajně narazil na další technické problémy, které znovu zabránily již dříve naplánovanému zahájení masové produkce. Podle serveru DDaily se tak displejů v reálných zařízeních nedočkáme dříve, než v prvním pololetí příštího roku.

Otázkou samozřejmě stále také zůstává, k čemu vlastně ohebné displeje potřebujeme. Plně ohebné displeje jsou totiž stále hudbou budoucnosti, i s ohebnými displeji totiž bude stále potřeba někde uchovat neohebnou baterii a další elektroniku.

Jednou z odpovědí jsou tenčí displeje, nicméně ani tato vlastnost nikterak výrazně nepomůže. Již současné generace SAMOLEDů jsou totiž velmi tenké rozdíl tak nebude skoro vůbec patrný.

Obdobná situace je u tvrzení, že ohebné displeje vydrží více. U většiny poškození displejů totiž nedojde k újmě samotný displej, ale jeho krycí sklo. A to bude muset být alespoň v nějaké formě přítomno i u ohybných kousků.

A jaký je Váš názor? Mají ohebné displeje nějaký smysl? Pokud ano, tak jaký? Napište nám do komentářů.

Zdroj: unwired, dotekomanie , acomunity

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here