O2 představilo plán pokrytí LTE pro Prahu a Brno

0

Trojice stávajících operátorů se po testovacím provozu pustila do postupného pokrytí České republiky signálem LTE, jenž umožní přijímat internet  až teoretickou rychlostí stahování (downlink) 172,8 Mbps a odesílání (uplink) 57,6 Mbps. Rychlost se odvíjí od použité technologie jednotlivými operátory momentálně nabízí Vodafone maximální rychlost až 42Mbit/s, T-mobile až 100 Mbit/s a O2 až 75 Mbit/s v jejich sítí.

Co se týká rychlosti tak je pro běžné použití dostačující, bohužel horší situace je momentálně s pokrytím Česka signálem LTE. Nejdále postoupil Vodafone, kterému se podařilo pokrýt největší část území a můžeme na jeho LTE signál narazit hlavně v Čechách [viz mapa].

Mapa pokrytí LTE v ČR
Mapa pokrytí LTE v ČR Zdroj: http://www.lte-unas.cz/

Včera na svém blogu O2 oznámilo svůj záměr rozšíření signálu LTE pokrytím největších měst v Česku. Do konce června se chystá rozšíření pokrytí v Praze a v Brně, do konce roku pak budou obě největší česká města pokrytá celá včetně svého blízkého okolí. Průběžně pak budou na mapu pokrytí přibývat také další regiony České republiky.

 O2 LTE Praha O2 LTE Brno

Zdroj: blog.o2.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here