O2 nabídne v Praze a Brně pokrytí LTE

0

telefonica-o2

Společnost Telefónica během včerejšího dne oznámila, že plánuje pokrýt značnou část Prahy signálem LTE. V budoucnu se také chystá LTE v Brně.

V tiskové zprávě Telefónica uvedla, že na místech s nejvyššími datovými toky v Praze spustí 15. května několik desítek vysílačů signálu LTE. Budou tak pokryty městské části Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10. O2 plánuje do konce července pokrýt další části Prahy a také Letiště Václava Havla.

Dočkáme se také zrychlení 3G sítě na 42 Mbit/s. LTE v Brně bude podle O2 dostupné v průběhu října.

„Loni v červnu jsme v Jesenici jako první operátor uvedli LTE na český trh. Nyní nabídneme LTE služby pro všechny, kdo se pohybují v širším centru Prahy. Očekáváme, že vysokou rychlost přijímání i odesílání dat a zejména nízké hodnoty odezvy (ping) ocení především nároční zakazníci vyžadující špičkové připojení na svých cestách po Praze,“ říká Petr Matějovský z Telefónica Czech Republic.

Pro správné fungování LTE v telefonu je potřeba speciální SIM karta, takže v tuto chvíli nelze LTE používat na stejné SIM kartě, kde jsou používány i hlasové služby. Používání LTE na stejné SIM kartě, prostřednictvím které voláte, bude aktivováno později. Jen pro úplnost je potřeba dodat, že vaše mobilní zařízení musí podporovat LTE konektivitu.

Připojení k LTE přes počítač či notebook funguje prostřednictvím modemu, který je prozatím v nabídce O2 za jednu korunu (k mobilnímu internetu).

o2-lte-1

 

Pokrytí LTE v Praze k 15. květnu

Zdroj: Telefónica

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here