nVidia ukázala výkon Tegry 4

1

nVidia je jedním z největších výrobců mobilních procesorů na světě. Nyní se snaží získat mnohem větší podíl v tomto segmentu, než měla doposud a k tomu jí má pomoci Tegra 4.

Mnozí od nového procesoru očekávali značné navýšení výkonu, tyto očekávání jim Tegra 4 splnila. Tegra 4 tak nastavila novou laťku v podobě počtu grafických jader a hlavně jejich efektivního využití . nVidia se nyní pochlubila výsledky benchmarků, ve kterých soupeřilo neznámé Tegra zařízení proti smartphonům jako je HTC One X+, Samsung Galaxy S III, iPhone 5 a LG Optimus G, tedy loňskými nelepším smartphonům.

Jak si Tegra4 vedla? se můžete přesvědčit v následující tabulce, kde můžeme vidět velký náskok oproti Samsungu Galaxy S III, avšak zde je rozdíl dán zastaralou architekturou Exynosu od Samsungu. Konkurencí by mohl  Snapdragon 600, který pohání nový HTC One.

Nvidia Tegra 4

Ukázkou výkonu může být i video ze hry Zombie Driver, na němž jsou zachyceny rozdíly mezi hraním na zařízení s  Tegrou a bez Tegry, při porovnání nebudete věřit, že se jedná o jednu a tu samou hru.

 

Zdroj: pcmag.com, nVidia, theverge.com

1 komentář

  1. Zajimave by bylo porovnani, jak vypadaji hry se soucasnymi grafickymi kartami na PC oproti Tegre 4 a jake graficke karty mely stejne zobrazovani jako ma tegra 4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here