nVidia představila procesor Tegra 4i

1

nvidia-tegra-4i-slide

Není to tak dávno, co firma nVidia představila procesor Tegra 4. Ten má přinést vysoký výpočetní výkon do segmentu mobilních zařízení. Ovšem netrvalo dlouho a tento procesor se dočkal menšího vylepšení – konkrétně o „šedý projekt“.

Šedý projekt má za úkol jen jedinou věc – přidat podporu LTE sítí přímo do procesoru. Jedná se tak o první procesor Tegra, který dokáže podporovat příjem LTE sítí bez dodatečné síťové karty.

Nový procesor bude obsahovat 4+1 jádro typu ARM R4 A9 s maximálním možným taktem 2,3 GHz. Co se týče grafického, ten se u tohoto procesoru zastavil na 60 jádrech. Jak z hlediska procesoru, tak i grafického čipu bude tedy Tegra 4i výrazně slabší, než její bez-íčková sestra.

V oblasti procesoru na tom bude hůře hlavně kvůli starší architektuře, ARM Cortex A9, byť dle NVidie vylepšený a výše taktovaný, se prostě novému Cortex-A15 z klasické Tegry 4 rovnat nemůže. V oblasti grafiky pak ztratí díky pouhým 60 jádrům, klasická Tegra 4 jich má totiž 72.

nVidia také prozradila, kdy bude možné spatřit první telefon s tímto procesorem. První telefon s tímto procesorem bude představen již příští týden při příležitosti MWC 2013, který se bude konat v Barceloně. Na jeho podobu se můžete podívat na následujícím renderu.

Phoenix-Reference-Phone_Tegra-4i

Zdroj: ph

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here