NVidia poodhalila Tegru 4 Wayne

1

Zatímco ostatní velcí výrobci procesorů jako Qualcomm nebo Samsung již novou generaci čtyřjádrových mobilních čipů představili a v případé Qualcommu ji začali v prvních zařízeních i prodávat, tak NVidia novou Tegru stále oficiálně neuvedla. Díky včerejšímu úniku informací na serveru chipphell si o ní ale i tak můžeme udělat alespoň základní obrázek.

Nová Tegra 4, kódově označovaná jako Bruce Wayne, nabídne stejný základ jako předchozí generace Kal-El. Bude se tedy skládat ze čtveřice výkonných jader doplněných o jedno menší ‚companion‘ jádro určené pro jednodušší úkony, jako synchronizaci při vypnutém displeji a tak podobně.

Prozatím není jasné, na jakém návrhu budou ona jádra postavená, spekuluje se ale o notně upraveném Cortex A15, potažmo Cortex A7 pro companion jádro. Ve hře ale zůstává také možnost, že si čip navrhne NVidia kompletně sama. Prozatím je jisté jen, že půjde o jádra vyrobená 28nm procesem.

Na rozdíl od výpočetní části by se grafický čip měl dočkat velkých změn. Skládat by se měl z až 72 samostatných jader schopných dodat až 6x větší výkon, než starší Tegra 3, a až 20 násobný výkon Tegry 2.

Kromě hrubého výkonu by měla být lepší také podpora všemožných věcí. Nová Tegra by měla zvládat rozlišení až 2560×1440, DDR3 paměti, vysokorychlostní HDMI a USB port 3. generace.

Nové Tegry bychom se prý měli dočkat začátkem příštího roku, okolo léta by tak mohla začít přicházet první zařízení.

Zdroj: engadget, aauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here