Nvidia: 30% příjmů 3. čtvrtletí pochází z ne-PC divize

0

Zatímco ještě před třemi lety byla NVidia považována za čistého výrobce grafických karet pro herní počítače a notebooky, tak dnes jde již o kombinovanou firmu zaměřující se na všechny typy zařízení od mobilních telefonů, přes tablety a počítače až po sálové superpočítače.

A to se samozřejmě odráží také na jejích příjmech a ziscích. V posledním uzavřeném čtvrtletí NVidia vykázala zisk $1.2 miliard z čehož celých 30% pocházelo z jiných než PC čipů. Ještě před třemi lety přitom ne-PC oblast generovala pouze 3% zisků.

Velká část z toho samozřejmě pochází z prodejů NVidia Tegra čipů, které ačkoliv nejsou objektivně nejvýkonnější, tak díky podpoře velké firmy, exkluzivním hrám a partnerství v začátcích andoridích tabletů získaly za poměrně krátkou dobu ohromný podíl trhu.

Otázkou je, jak si povedou v budoucnu. Jejich největšímu konkurentovi, Qualcommu, se totiž také daří poměrně dobře a i třetí Samsung pomalu začíná nasazovat dvou a čtyřjádrové procesory postavené na Cortex A15, které Tegru 3 hravě předčí.

Zdroj: Venture Beat, ACentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here