Nový Nexus 7 má problémy s příjmem GPS signálu

0

GPS Nexus7

Stále více uživatelů nového Nexusu 7 si stěžuje na fungování GPS navigace v jejich tabletu. První informace o nefunkčním příjmu souřadnic ze služby GPS se objevily na diskuzních fórech Reddit, XDA-Developers či Google Product.

Dnes již je jasné, že se při vývoji nejnovějšího Nexusu 7 se nepodařilo danou anomálii zjistit natož ji opravit. Celou situaci ohledně nefunkčního příjmu signálu GPS již řeší Google ve spolupráci s Asusem, bohužel není ještě známo zdali se jedná o hardwarovou chybu či softwarovou. To se dozvíme až během několika dní.

Inženýři mají stíženou práci při identifikaci problémové části, jelikož se chyba projevuje různě u uživatelů, některým jede navigace v pořádku půl hodiny a pak již nejsou schopni určit aktuální polohu. Jiní pro změnu nezachytí platný GPS signál vůbec (pro určení signálu je potřeba mít dobrý signál z minimálně 3 družic, pro určení nadmořské výšky je potřeba mít dobrý signál ze 4 satelitů).

Věříme že do začátku distribuce tabletu v Evropě, která ma začít na konci prázdnin, bude již problém vyřešen. V případě, že již vlastníte nejnovější verzi tabletu Nexus 7, doporučujeme zařízení vypnout a zapnout a zkusit příjem znovu.

Zdroj: androidcentral.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here