Nový kecálek od Google se bude nejsíš jmenovat Babel a zvládne komunikovat napříč 5 platformami

6

google-babel-chat-service

Již delší dobu se na internetu objevují informace o novém komunikačním nástroji od Googlu, který by měl zvládnou komunikaci napříč různými kecálky od Google (Google Talk, Google+ Messenger, Google Voice, …). Ten bude nejspíše představen na konferenci Google I/O. Ovšem již dnes se spekuluje o názvu nové služby.

Po dříve odhadovaném názvu Google Babble, se o víkendu objevila modifikace názvu na Bable, tedy na jméno vycházející z biblického Babylonu. Ať se aplikace bude jmenovat jakkoliv je důležité, že budeme moci komunikovat se svými přáteli pouze z jedné aplikace a jen jedním protokolem a ne z několika, pro telefony a počítače různých, jako dnes. Google podle všeho chystá aplikaci pro Android, iOS a Chrome.

Některé z očekávaných vlastností služby Bable:

 • konverzace dostupné odkudkoli
 • uživatelské rozhraní založené na formě konverzací
 • podpora pokročilých skupinových konverzací
 • možnost zasílání obrázků/fotografií
 • vylepšené notifikace napříč zařízeními (a platformami)

Zdroj :androidauthority.comdroidik.cz

6 KOMENTÁŘE

 1. Komunikovat z jedné aplikace můžeme i dnes, autor zřejmě o programech jako je IMO, IM+ a podobné nikdy neslyšel. Pokud nebude Bable něco podobného a neobjeví se i podpora WM, je to adept na další zrušenou Google službu už teď.

  • Důležité je, že Babelem by měl Google sjednotit vlastní plejádu navzájem nekompatibilních komunikačních protokolů do jednoho a konečně si u sebe udělat trochu pořádek.

   Vcelku tedy nepůjde o onu aplikaci nebo novej komunikační kanál, ale právě o sjednocení.

  • Naivní je myslet si, že v dnešní době prorazí řešení omezené protokoly nebo platformou. A nepůjde o to, co Google potřebuje, ale co mu MS dovolí. Google si je toho určitě dobře vědom, na rozdíl od vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here