Nová konkurence pro hodinky Galaxy Gear, protentokrát od Qualcommu

2

HODINKY CLANEK

Zatímco byly včera na veletrhu IFA v Berlíně představeny chytré hodinky Gear od Samsungu, Qualcomm představil a zároveň zveřejnil video na kterém představuje své vlastní hodinky TOQ. Předností by měl být velmi úsporný displej s technologií Mirasol, který nebude vyžadovat podsvícení ani neustálé vykreslování statického obrazu, tak jako je tomu například u mobilních telefonů.

Výrobce uvádí výbornou viditelnost na přímém slunci, což mnohé z vás potěší.Jelikož displej využívá světla k zobrazení barev, budeme muset pravděpodobně v uzavřených prostorách s horšími světelnými podmínkami aktivovat podsvícení displeje. Na Google Play je dostupná aplikace, která vám umožní bezdrátovou komunikaci s telefonem přes Bluetooth a Wifi.

Budeme moci přijímat hovory, číst sms zprávy, emaily, nebo ovládat hudební přehrávač. Zařízení by mělo vydržet až 3dny, proto bychom nemuseli být odkázáni každý den na nabíječku. Na pásku hodinek bude umístěna dotyková plocha umožňující zamknutí displeje.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Mk8ic778JGU

Mezi další inovace bude patřit bezdrátové nabíjení v podobě krabičky menších rozměrů, která bude snadno přenosná. Těšit se můžeme na obohacenou verzi „Premium Audio Edition“, která nám nabídne stereo bluetooth headset, který se rovněž bude nabíjet bezdrátově.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Zh7MsvhnA1Y

Hodinky by měli  být kompatibilní se všemi zařízeními s operačním systémem Android 4.0.3 a vyšším. Novinka bude pravděpodobně dostupná v posledním čtvrtletí tohoto roku ve dvou barevných provedení, černé a bílé. Cena hodinek bez headsetu by neměla překročit 300 dolarů bez daně, v přepočtu okolo 7200Kč.

Zdroj: verge

 

2 KOMENTÁŘE

    • Mě se teoreticky nelíbí ani jedno. Pokud mám hodnotit podle běžného využití chytrých hodinek, hlasuji právě pro Qualcomm.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here