Někteří majitelé HTC One S se možná nakonec dočkají Androidu 4.2.2 a Sense 5

4

Před několika týdny HTC oznámilo, že neplánuje žádnou další velkou aktualizaci pro loňský model One S. Mezi uživateli to pochopitelně spustilo velkou vlnu nevole, která vyústila v sepsaní petice s více než sedmi tisíci podpisy.

HTC dosud neoznámilo přesný důvod, proč nevydá Android 4.2 pro One S. Některé zdroje však uvádějí, že chyba je na straně Qualcommu, který se rozhodl ukončit podporu procesoru Snapdragon S3. Kvůli chybějícím ovladačům kompatibilním s Androidem 4.2 nemůže HTC údajně aktualizaci vydat.

HTC One S update twitter

HTC One S se však prodává ve dvou verzích, které se od sebe liší právě použitým procesorem. Verze s kódovým označením Ville má Snapdragon S4, zatímco verze Ville C2 dostala starší Snapdragon S3. Na Twitteru se objevily informace, že HTC se rozhodlo vydat Android 4.2.2 a HTC Sense 5 alespoň pro verzi Ville.

Naneštěstí se však v České republice oficiálně prodávalo pouze HTC One S se Snapdragonem S3, které update možná nikdy nedostane. Na druhou stranu je však pravda, že právě kvůli novějšímu procesoru se velká část uživatelů smartphonu rozhodla pro HTC One S z tzv. šedého dovozu.

Pokud si nejste jisti, jakou verzi HTC One S máte, podívejte se na krabici nebo do menu Nastavení – Informace o softwaru. V případě, že  tam najdete označení Z520e, máte verzi se Snapdragonem S4 (Ville), která aktualizaci nejspíš dostane. Pokud objevíte Z560e, máte verzi se Snapdragonem S3 (Ville C2).

zdroj: Android and Me via Dotekománie

4 KOMENTÁŘE

    • Stáhni si CPU-Z a on ti to vypíše sám 😉 Jinak i ze samotných taktů to poznáš… S4 má 1,5GHz a S3 má 1,7GHz…

  1. Jak jinak 😀 S3 nikdy neměla pořádnou podporu a jestli někdo dostane nový android, bude to tak maximálně S4. Mám takový pocit, že jsem to psal už pod článek, kdy majitelé OneS sepisovali petici…

  2. Takže vlastně když jsem se rozhodoval a vybral jsem si ten typ s lepším procesorem a vyšším taktem mám smůlu 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here