Nejpoužívanější aplikací v roce 2012 se stal Facebook

1

Každý má ve svém smartphonu nainstalovanou nějakou tu desítku aplikací. Už ať se jedná o užitečné aplikace nebo hry, tak některé využíváme denně jiné pouze občas. Zamyslete se sami, kterou aplikaci používáte nejčastěji a dejte nám vědět do diskuze.

Stejnou otázku si položili výzkumnici ve společnosti ComScore, kteří se pustili do projektu, který si kladl za cíl vyhodnotit nejpoužívanější aplikaci roku 2012 na platformě Apple a Android ve Spojených státech. Souboj o nejpoužívanější aplikaci vykrystalizoval mezi aplikací Facebook a Google maps. V následujícím grafu můžete vidět, jak si jednotlivé aplikace vedly. Z následujícího grafu lze vypozorovat zlom, který nastal v září, kdy Apple vydal iOS ve verzi 6 s vlastními mapami. Google své mapy dokázal zákazníkům s iPhone nabídnout ve vlastní aplikaci až v prosinci, což nestačilo na celkové vítězství.

Google Maps vs. Facebook

Z výzkumu jsou dostupné i další výstupy, které si můžete prohlédnout v následujících grafech. V prvním se můžete podívat na 10 nejlépe hodnocených aplikací, v koláčovém grafu pak naleznete podíl jednotlivých aplikací na stráveném čase jednotlivých uživatelů. Zde nikoho nepřekvapí prvenství Facebooku, který je v tomto fenoménem i na internetu.

10 nejlépe hodnocených aplikací

Top US Mobile Apps

Podíl využití času mezi jednotlivými aplikacemi

Facebook_Google_Mobile_Apps_by_Share

Zdroj: comscore.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here