Nabu – chytrý náramek od Razer představen na CES 2014

2

Na CES 2014 se s nositelnými zařízeními roztrhl pytel. Další společnost, která představila svůj chytrý náramek je Razer, kterou známe spíše jako výrobce elektroniky a příslušenství pro hráče.

Razer-Nabu

Pro Razer je toto představení svým způsobem premiéra. Jedná se totiž o první výrobek, který bychom mohli zařadit mezi přístroje týkající se mobilních komunikací a mobilních zařízení. O nových výrobcích ostatních společností jako je náramek LG LifeBand Touch, hodinky Pebble Steel nebo náramek Garmin VivoFit toho bylo zmíněno dost, přesto je Nabu něčím ojedinělý. Nejedná se o náramek ani hodinky, ale něco mezi tím.

Přístroj je možné spárovat se zařízením s iOS nebo Androidem, který má Bluetooth ve verzi 4.0 a vyšší, díky čemuž mohou být na displeji zobrazována  data o příchozích hovorech, zprávách či emailech. Co je navíc naprosto ojedinělé, je možnost nastavení skupiny aplikací a druhů komunikace či informací, které chcete dostávat. Můžete tedy nastavit zobrazení notifikací z Twitteru a Facebooku, u Instagramu a Skype dáte výjimku a o nich se dozvíte až vezmete do ruky telefon.

RazerNabu4s_610x458

Nabu je specifický tím, že má dva displeje. Jeden na horní a druhý na dolní straně. Ten horní je nazýván Public Icon Screen a zobrazuje ikonu o nové notifikaci. Dolní displej – Private Message Screen, který je umístěn tak, že je viditelný pouze pro vás, když se podíváte jakoby do dlaně (tedy ne na hřbet ruky) je určen pro zobrazení celých zpráv a informací o voláních například. Private Message Screen ukáže obsah až ve chvíli, kdy se na něj skutečně podíváte. Polohu ruky zaznamenává vestavěný akcelerometr, čímž by mělo být zabráněno tomu, že si vaši zprávu přečte bez vašeho vědomí někdo jiný. Zároveň se nebude baterie vybíjet tak rychle, když bude displej převážně vypnutý.

Náramek také bude fungovat jako socializační zařízení. Díky funkci Pulse bude zařízení komunikovat s dalšími náramky a upozorní vás, pokud bude někdo s tímto přístrojem v okolí. Díky zabudovaným funkcím pak budete moci navázat s danou osobou kontakt přes sociální sítě.

Téměř samozřejmostí jako u všech nositelných zařízení je možnost sledovat počet spálených kalorií, uražených kroků, ale také pater, které jste zdolali, vzdálenost, kterou jste cestovali a dobu, po kterou jste spali. Data jsou pak odesílána do vašeho mobilu. Nejzajímavější je však cena. Ta by měla být pro vývojáře 49 dolarů (přibližně 1040,- Kč). Pokud by i koncový uživatel mohl mít zařízení za podobnou cenu, jednalo by se zcela jistě o konkurenceschopné zařízení, navzdory všem představeným či prodávaným chytrým hodinkám a náramkům.

http://www.youtube.com/watch?v=s2Fp8XqKWfM

Zdroj: Phonearena

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here