Multimediální centrum XBMC 12 beta 2 má oficiální verzi pro Android

1

Androidí verze jednoho z nejpopulárnějších multimediálních center, multiplatformního XBMC, byla oznámena již před více než pěti měsíci. Od té doby probíhal intenzivní vývoj při kterém se sice čas od času objevila nějaká neoficiální beta verze zkompilovaná z veřejně dostupných zdrojáků, nicméně oficiální balíček dostupný nebyl.

A právě to se s dnešním vydáním druhé bety dvanácté verze mění. Nová beta totiž kromě verze pro Linux, MacOSX, Windows a Rasbery Pi přinesla také historicky první oficiálně podporovanou verzi pro Android.

To kromě jasné zprávy, že se s Androidem opravdu počítá, znamená také to, že je verze pro Android konečně relativně použitelná, a že již neobsahuje úplně kritické chyby. I tak je ale stále nutné brát na zřetel, že jde o beta verzi, která nemusí vždy fungovat úplně stoprocentně.

Mimo případných chyb je aktuální beta verze omezená také procesory s NEON podporou, multimediální centrum tak prozatím nespustíte například na zařízeních s Tegrou 2 a nižší nebo Snapdragonem S2. Vyžadován je také Android ve verzích mezi 2.2 a 4.1, nejnovější 4.2 Jelly Bean by měla podporovat až beta 3.

Kromě toho ale vyzkoušení XBMC v podstatě nic nebrání. Pokud tedy hledáte nějaké zavedené multimediální centrum s ohromnou komunitou, tak na nic nečekejte a stahujte .apk instalační balíček.

Zdroj: XBMC, androidauthority

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here