Motorola Moto 360 – chytré, ale klasicky vypadající hodinky

0

Motorola představila chytré hodinky Moto 360 jako součást projektu Android Wear, což je řada chytrých nositelných zařízení, které vznikají ve spoluprací Googlu a dalších společností. Spolu s Motorolou představilo hodinky i LG. Motorola však na hodinky šla úplně jinak. Na první pohled je nerozeznáte od hodinek klasických. Jsou kulaté a navíc mají styl.

moto-360-watch

Velký a kulatý displej na hodinkách upoutá vaši pozornost jako první. Všechny ostatní dříve představené hodinky měly displeje čtvercové, nanejvýš obdélníkové, ale o konceptu podobnému klasickým hodinkám jsme si mohli nechat jenom zdát. Hodinky budou podporovat notifikace z Hangouts, budeme je moci použít pro turn-by-turn navigaci v Google mapách, ukáží nám počasí a mnoho dalšího.

Hodinky by měly mít vypnutý displej a díky zabudovanému akcelerometru pak poznat, že se na ně díváte. Probudíte je nakloněním do úhlu, který je obvyklý pro sledování klasických hodinek – zvednutím před obličej. Dalším způsobem, jak hodinky probudit, je ten, že na ně promluvíte. Díky hlasovému ovládání a použití spojení „Ok Google“ se hodinky aktivují a vy můžete zadat váš příkaz.

181327-moto360 Moto-360-Cafe-710x710

Moto 360 by měly být dostupné celosvětově letos v létě, v různých provedením. Očekává se užití kůže i kovu. Nejprve se samozřejmě dočkají Spojené státy, zbytek světa později. Cena je prozatím neznámá, přesto se očekává, že se bude jednat o high-end zařízení, takže příliš nízko nastavena asi nebude.

Zdroj: Androidandme, Androidauthority, Androidpolice, Engadget, Fonearena, Gsmarena, Phonearena, Phonedog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here