Mobilní Opera 20 přináší podporu videhovorů a další novinky

0

Opera android

Oblíbený mobilní prohlížeč Opera pro Android se minulý týden dočkal aktualizace na verzi 20. Ke kulatinám vývojáři připravili několik nových funkcí a vylepšení.

Jednoznačně nejzajímavější novinkou je možnost videohovorů přímo z prohlížeče, a to bez nutnosti instalace jiných aplikací. Zásluhu na tom má podpora nového standardu WebRTC. Jednu ze služeb podporující tuto technologii najdete na webových stránkách appear.in. Stačí zadat název místnosti a následně poslat vygenerovaný odkaz vašim přátelům, se kterými chcete zahájit videohovor.

Kromě toho byla do Opery přidána možnost úpravy navigační lišty. Došlo také ke změně vzhledu stránky s rychlými volbami (tzv. Speed Dial), vylpešení správce stahování i spojení vyhledávacího a adresního řádku do jednoho. V neposlední řadě vývojáři odstranili několik chyb, které se týkají především zalamování a označování textu. Oficiální seznam změn se zmiňuje také o použití jádra Chromium ve verzi 33, podpoře HTML5 Vibration API a nejrůznějších vylepšeních stability.

Nejnovější verzi internetového prohlížeče Opera pro Android si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: Opera Software via Droid Life

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here