Ministerstvo financí si nově vyjednalo neomezené volání za 50 Kč a 10 GB za stovku

0

Ministerstvo financí se pochlubilo novým kontraktem s T-mobilem na dodávku mobilních služeb, díky nové smlouvě resort zaplatí za paušály 11x méně než doposud.

Celý resort využíval služeb více operátorů, což v konečném důsledku bylo nevýhodné. Tentokrát se Ministerstvo financí rozhodlo nakoupit služby od jednoho operátora, a to nejen pro samotný úřad, ale i jeho resortní organizace, například Generální finanční ředitelství, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových či Generální ředitelství cel. Díky objemu celé zakázky se podařilo dosáhnout na výhodnější ceny, jak to bývá u nás v ČR zvykem.

T-Mobile vyšel vítězně z výběrového řízení, když získal čtyřletý kontrakt na provoz služebních telefonů celého resortu za cenu 22 628 328,80 Kč bez DPH. Nová rámcová smlouva s tímto operátorem snížila ministerstvu i jeho resortním organizacím jednotkové ceny u neomezeného hlasového tarifu na 54 Kč, v případě datových tarifů potom na 32 Kč u limitu 3 GB a na 109 Kč u limitu 10 GB.

Jako daňový poplatník oceňuji snahu ministerstva ušetřit, avšak jako občan bych uvítal podobnou nabídku pro všechny obyvatele této země ne jen pro vyvolená ministerstva. Jak vidno i na tomto příkladu tak tržní ekonomika u nás může fungovat, avšak realita je poněkud jiná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here