MediaTek MT6572 – dvoujádro s jádry Cortex A7 pro nejlevnější smartphony

0

MediaTek soc

Taiwanský výrobce MediaTek je známý především svými levnými čtyřjádrovými procesory, kterými své smartphony neosazují jen neznámí čínští výrobci, ale čím dál častěji také známější společnosti.

MediaTek se nedávno rozhodl rozšířit svou nabídku o levný procesor MT6572, který je jako jedno z prvních dvoujádrových čipů tvořeno jádry Cortex A7. Dosud se tento typ jader objevoval převážně u čtyřjádrových procesorů, s výjimkou čipu Allwiner A20, který byl představen před několika týdny. Jádra Cortex A7 jsou ve srovnání se staršími Cortex A8 výrazně úspornější a výkonnější.

MediaTek MT6572 však i přesto získává jedno prvenství. Podle výrobce totiž jde o první dvoujádrové SoC (system on chip), ve kterém jsou integrovány moduly Wi-Fi, FM rádia, GPS, Bluetooth a HSPA+/TD-SCDMA. Procesor je vyroben 28nm technologií a může být taktován až na 1,2 GHz. MediaTek MT6572 by neměl mít problém s nahráváním ani přehráváním HD videa, 5mpx fotoaparátem a displeji o rozlišení 960 x 540 pixelů.

Součástí je samozřejmě také grafický čip s podporou 3D, o jaký model přesně jde, však výrobce neupřesnil. MediaTek MT6572 se podle očekávání objeví u nejlevnějších smartphonů z  nabídky méně známých čínských výrobců, a to už v průběhu června letošního roku.

zdroj: Talk Android

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here