LG uvolnilo Real 3D SDK pro nové 3D telefony

0

Společnost LG uvolnila SDK (Software Development Kit) pro vývojáře, kteří mají zájem připravovat 3D aplikace pro první smartphone s 3D displejem – LG Optimus 3D, jež se představil na MWC v Barceloně. LG Optimus 3D je vybaven unikátní technologií Real3D. Jedná se tedy o stereoskopické zobrazení, které využívá fyziologie lidského těla. Oči jsou od sebe vzdáleny cca 6,5 cm a displej pro každé oko zobrazuje jiný obraz. Tím vzniká 3D vjem. Pro 3D vidění přitom nejsou třeba žádné brýle.

Společnost LG vidí v 3D displej obrovskou příležitostí pro vývojáře softwaru i her. Kdy bude mít na trhu jediný dostupný model s tímto zobrazení.  Bude se tak snažit svým zákazníkům nabídnout zcela nový zážitek. Ne všichni vývojáři ale mají s programováním obsahu „do 3D“ zkušenosti, proto jim LG chce pomoci. Uvolnila proto novou verzi Android SDK, kterou si jednoduše můžete stáhnout z adresy http://developer.lgmobile.com/sdk/android/repository.xml, ve kterém je k dispozici Android Real3D API.

 

LG Optimus 3D

„Pro vývojáře 3D jsme připravili balíček, který jim pomůže s programováním. Z jednoduchých demo aplikací rychle pochopí postup a systém zobrazení na displeji. Emulátor jim umožní ladit hotové aplikace na běžném monitoru, za pomocí červeno-azurových brýlí,” uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

 

Jste-li vývojář a narazíte na problém, se kterým si nebude vědět rady, může se obrátit na moderované fórum. Specialisté ze společnosti LG pomohou problém vyřešit. Fórum se nachází v části pro developery na stránkách www.lgmobile.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here