LG Optimus 2X konečně dostává aktualizaci na Android 4.0 ICS

2

Po dlouhých měsících čekání a několika odložení i zrušení byla tento týden konečně zahájena aktualizace LG Optimusu 2X na Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Firmware s označením V30a je dostupný v Evropě a kromě ICS přináší také novou verzi uživatelskě nadstavby od LG. Aktualizace je šířena OTA cestou (přes Wi-Fi) a může tedy chvíli trvat, než se nové verze softwaru dočká právě váš telefon. Zejména v případě, pokud máte LG Optimus 2X od mobilního operátora, bude pravděpodobně čekání nejdelší.

LG Optimus 2X je ostrašujícím případem softwarové podpory smartphonu. Ačkoliv se v době představení jednalo o revoluční zařízení s dvoujádrovým procesorem vlajkovou loď korejského výrobce. Už od představení, ke kterému došlo v prosinci 2010, byl telefon vybaven zastaralým Androidem 2.2 Froyo. Aktualizace na Gingerbread byla vydána až na konci roku 2011.

Ještě problémovější však byl update na Ice Cream Sandwich, který byl několikrát zrušen či odložen. Nechme však minulost minulostí a doufejme, že se LG konečně poučilo a další aktualizace bude vydávat včas.

zdroj: ac

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here